ست روشویی سنگی

ست های روشویی سنگی و انواع روشویی های سنگی سال 2021

بهترین ست روشویی سنگی امروزه طراحان دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای برای زیبایی و لوکس بودن سرویس بهداشتی قائل هستند. در میان المان هایی که در سرویس بهداشتی قرار می دهیم، روشویی نقش مهمی دارد. خوشبختانه بر خلاف گذشته تنوع بسیار زیادی در تولید روشویی وجود دارد و هر فرد با توجه به بودجه مالی و سلیقه خود می تواند بهترین را انتخاب نماید. اگر بخواهید سرویس بهداشتی لوکس و شیک داشته باشید پیشنهاد می کنیم یک ست روشویی سنگ را در گزینه های خود داشته باشید.

روشویی های سنگی چند سالی است که به عنوان بهترین گزینه در سرویس بهداشتی ها مورد توجه شیک پسندان است. طرح ها و رنگ های متنوع آن رضایت همه مشتریان را به دست می آورد و از طرفی مقاومت و ماندگاری بالای آن خرید آن را توجیه پذیر نموده است.

مزایای استفاده از ست روشویی سنگ

استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی منازل روز به روز در حال افزایش است و دلیل این امر زیبایی و ماندگاری بالای این متریال است.  ست روشویی سنگی از تراش سنگ های طبیعی ساخته می شود و این رگه های طبیعی و رنگ طبیعی آن است که به دستشویی شما زیبایی می دهد. سنگ به راحتی قابل شستشو است اما منافذ موجود در آن باید به صورت مرتب شسته شوند. با توجه به تنوع رنگ های این محصول می توانید بر اساس رنگ استفاده شده در دیگر بخش ها رنگ و طرح مورد پسند خود را انتخاب نمایید.

عکس روشویی سنگی

ست روشویی سنگ

انواع روشویی سنگی

قبلا هم گفته شد که روشویی هایی سنگی تنوع بسیار زیادی دارند. آن ها را می توان در مدل های اینه دار یا بدون آینه و با پایه یا بدون پایه انتخاب کنید. در ضمن تنوع بسیار جذابی در بین فرم کاسه های ست روشویی سنگ وجود دارد. طرح انتخاب شده برای کابینت این مدل نیز بسیار متنوع است و واقعا انتخاب بهترین ست روشویی سنگ را برای خریدار سخت می کند؛ اما از پر طرفدارترین ست های روشویی سنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روشویی سنگی یکپارچه

این مدل روشویی سنگی از تراش یک تکه سنگ تولید می شود. به عبارت یک صفحه سنگی بسیار زیبا است که در قسمت میانی آن تراش ایجاد شده است. این مدل می تواند در اوج سادگی بسیار زیبا به نظر برسد. اغلب به صورت پایه دار طراحی شده اند.

روشویی سنگی پایه دار

همه روشویی های سنتی به صورت تک پایه طراحی شده بودند اما به مرور مدل های چهر پایه، بدون پایه و کابینت دارد جایگزین شدند. مدل های پایه دار بیشتر از سنگ مرمر و سنگ گرانیت تولید می شوند و روی پایه آن را با طرح های مختلف تزئین می نمایند. این مدل از مدل های سنتی روشویی سنگ است اما زیبایی سنگ آن را چندین برابر زیباتر می نماید.

روشویی سنگی صفحه ای

اگر به دنبال یک روشویی خیلی کوچک جهت سرویس های بهداشتی کوچک و یا شرکت ها، ادارات و … هستید خرید روشویی سنگی صفحه ای را پیشنهاد می کنیم. این محصول که به دیوار متصل می شود، تنها یک صفحه است و آب حاصل از شستشو از شیارهای تعبیه شده در دیوار خارج می شود. این مدل یکی از مدرن ترین روشویی های سنگی موجود در جهان است.

عکس روشویی سنگی

روشویی سنگی کابینت دار

یکی از پر طرفداترین مدل های روشویی برای منازل، روشویی سنگی کابینت دار یا یونیت دار است. این محصول از آنجایی مورد توجه است که فضای کافی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز سرویس بهداشتی فراهم می شود. علاوه بر کاسه روشویی می توانید کابینت آن را نیز از انواع سنگ یا چوب انتخاب نمایید. با اینکه قیمت مدل های تمام سنگ بالا است اما زیبایی آن نیز بسیار زیاد است. این مدل می تواند به صورت صفحه ای به دیوار متصل شود و یا اینکه پایه دار باشد. از مزایای آن خلوت کردن سرویس بهداشتی و طراحی آن در ابعاد و اشکال مختلف است. امروزه روشویی سنگی یونیت دار یا سنگ های از مدل های مختلف طراحی و ساخته می شوند و از این رو با تنوع بسیار بالایی از آن طرف هستیم.

روشویی سنگی کاسه ای

این نوع روشویی یکی از مدرن ترین و زیباترین مدل های است که این روزها بیشتر از دیگر مدل های توجه طراحان داخلی را جلب کرده است. تنوع بسیار محصولی در این مدل وجود دارد و اغلب از بهترین و زیباترین سنگ ها برای ساخت آن استفاده می شود.

روشویی سنگی لبه برجسته

این مدل روشویی. با تراش یک تکه سنگ تولید می شود و تنها یک لبه کوچک از آن بیرون قرار می گیرد. البته مدل هایی وجود دارد که گویی کاسه روشویی کمی از سطح آن خارج است. این مدل روشویی سنگی زیبایی های خاص خود را دارد اغلب روی کابینت نصب می شود.

روشویی سنگی بدون لبه

این مدل روشویی از یک صفحه سنگی تشکیل شده و کاسه کاملا در داخل آن تعبیه شده است. زیبایی اصلی این محصول از سنگ سطحی آن حاصل می

 

 شود و کاسه روشویی را می توان از انواع سنگ، سرامیک یا چینی انتخاب نمود.

عکس روشویی سنگی

 

روشویی سنگی کنسولی

اگر به سبک های سنتی علاقه دارید، روشویی سنگی کنسولی انتخاب بسیار مناسبی برای سرویس بهداشتی شما است. این محصول از چهار پایه بلند و یک کاسه گود سنگی تشکیل شده است و به زیبایی قادر است نشانگر سبک کلاسیک در منزل شما خواهد بود.

معایب روشویی سنگی

معایب روشویی سنگی

یکی از جذاب ترین بخش های انتخاب ست روشویی سنگی، انتخاب شکل کاسه آن است. این مدل های تنوع مناسبی داشته و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

سنگ روشویی دایره ای یا مدور

اگر نگاهی به سرویس های بهداشتی مراکز خرید بزرگ، تالارهای لوکس و مجتمع های تفریحی و مسکونی شیک بی اندازید اغلب از انواع سنگ روشویی مدور استفاده نموده اند. این مدل برای افرادی که به شیک بودن اهمیت می دهند بهترین انتخاب است. این روشویی های سنگی با سنگ های بسیار زیبا ساخته می شود و می توان گفت زیباترین مدل شناخته می شود.

سنگ روشویی بیضی

بیضی از جمله شکل های هندسی بدون گوشه است؛ از این رو شاهد جمع شدن رسوب در حاشیه روشویی سنگی نخواهید بود. این مدل اغلب بزرگتر از روشویی سنگی مدور است و اگر فضای سرویس بهداشتی شما بزرگ است این مدل انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

سنگ روشویی مربع

اگر سرویس بهداشتی شما کوچک است، بهترین ست روشویی سنگی برای شما روشویی با کاسه مربع است. این مدل با تمام زیبایی و جذابیت خود برای مکان های با فضای کم طراحی شده است و دلیل آن چفت شدن این مدل روی کابینت و یا نصب ساده آن به دیوار است. در زمان انتخاب روشویی سنگی مربع نیز شاهد تنوع در رنگ و ابعاد محصول خواهبد بود.

سنگ روشویی مستطیل

در مقایسه با سنگ روشویی مربع، سنگ روشویی مستطیل فضای بیشتری ایجاد می کند. یکی از مزایای استفاده از سنگ های روشویی مربع و مستطیل عدم خروج آب از قسمت های اطراف آن است. روشویی مستطیل این مزیت را دارد که شما می توان روشویی سنگی خود را در فضای مورد نیاز خود ست کنید و اگر فضای شما برای انتخاب روشویی محدود است می توان گفت بهترین ست روشویی سنگ برای شما مدل مستطیل است. این مدل را می توان به صورت پایه دار، کابینت دار و یا صفحه ای استفاده کنید.

قیمت روشویی سنگی

یکی از ملاک های اساسی برای خرید روشویی، قیمت تمام شده محصول است. البته با مقایسه قیمت روشویی سنگی با دیگر مدل ها می توان نتیجه گرفت که قیمت این محصول بیشتر از دیگر مدل ها می باشد. دلیل این امر گران قیمت تر بودن سنگ ها نسبت به چینی و سرامیک است. قیمت روشویی بر اساس فاکتورهای متعددی تعیین می شود که از مهمترین آن ها نوع سنگ استفاده شده در روشویی سنگی است. بسته به نوع سنگی در ساخت روشویی استفاده می شود ممکن است هزینه روشویی متفاوت باشد. عامل دیگری که در قسمت محصول تاثیر مستقیم دارد ابعاد کابینت روشویی است. هر چه سایز روشویی بزرگتر باشد، بدیهی است که قیمت تمام شده محصول نیز افزایش یابد.

نکات مهم در هنگام خرید ست روشویی سنگی

 

نکات مهم در زمان خرید ست روشویی سنگی

بد نیست موارد و نکاتی که در زمان خرید ست روشویی سنگی باید به آن ها توجه کنید را بررسی کنیم تا در زمان انتخاب تمام موارد را از قبل بررسی کرده باشید. این کار خرید شما را بهینه و مقرون به صرفه می کند:

مجموعه آرسیتا مقاله در مورد ابعاد استاندارد کابینت روشویی شرح دادیم پیشنهاد می شود این مقاله مطالعه فرماید

ابعاد سرویس بهداشتی را در نظر داشته باشید

مهم ترین پیشنهاد ما قبل از خرید ست روشویی سنگی توجه به ابعاد سرویس بهداشتی است. خرید مدل های بزرگ فضای زیادی از سرویس بهداشتی شما را اشغال می کند و مدل های کوچک نمی تواند فضای کافی برای قرار دادن وسایل لازم در سرویس بهداشتی را فراهم کند. خرید یک مدل که با ابعاد سرویس بهداشتی هماهنگی دارد بهترین گزینه به نظر می رسد.

سنگ مصنوعی یا طبیعی

باید بدانید که در زمان خرید ست روشویی سنگی دقت کنید محصول از سنگ طبیعی ساخته شده است یا مصنوعی؟ پیدا کردن تفاوت این دو در بعضی مدل های به سختی انجام می شود اما اغلب تفاوت قیمت این دو مهم ترین وجه تمایز آن ها است. از نظر کیفیت و زیبایی نیز هیچ تفاوتی بین این دو احساس نمی شود اما در نهایت سنگ های طبیعی زیبایی خدادادی دارند و سنگ های مصنوعی حاصل ذوق و سلیقه انسان در انتخاب رنگ ها هستند.

یراق آلات را بررسی کنید

یراق آلات استفاده شده در ست روشویی سنگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مخصوصا در این مدل های که نسبتا سنگین هستند استحکام یراق آلات اهمیت بیشتری دارد. یراق آلات تاثیر زیادی در قیمت نهایی محصول دارند و بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که بهترین انواع اتصالات در آن استفاده شده است.

جنس و نوع کاسه سرویس بهداشتی

بهتر است در انتخاب کاسه روشویی تنها زیبایی را مد نظر قرار دهید. همان طور که گفته شد تنوع زیادی در انتخاب نوع کاسه وجود دارد اما توجه به نکاتی نظیر راحتی در شستشو، مقاومت در برابر ضربه و تغییرات دمایی، رنگ پذیری و … را نیز در انتخاب خود ملاک قرار دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *