تفاوت کابینت روشویی کنج و سه گوش

کابینت روشویی کنج یا سه گوش کدام انتخاب بهتری است

کابینت روشویی کنج یا سه گوش با نیاز سنجی از مشتریان خود اقدام به طراحی و تولید این نوع کابینت روآورده اند. مزایایی که استفاده از کابینت روشویی به همراه داشت موجب استقبال روز افزون از نصب این وسیله کاربردی در منازل شد. همه به شکلی برای پوشش دادن اتصالات و یافتن فضایی جهت قرار دادن لوازم مورد نیاز خود در سرویس بهداشتی و حمام به دنبال مدلی کاربردی برای سرویس بهداشتی خود بودند. اما مدل های مربعی پایه دار و بدون پایه این روشویی ها فضای مناسبی برای نصب نیاز داشت. اما منازل، شرکت ها، ادارات، بوتیک ها، رستوران ها و … که فضای کمی در سرویس بهداشتی داشتند، نمی توانستند از این وسیله کاربردی استفاده کنند.  این مدل روشویی کابینت دار که در گوشه سرویس های بهداشتی نصب می شد از فضای پرت سرویس بهداشتی بهترین استفاده را می نمود. در این مقاله تصمیم داریم شما را با انواع روشویی کابینتی کنج یا سه گوش و مزایا استفاده از آن آشنا نماییم:

انواع کابینت روشویی کنج یا سه گوش

خوشبختانه در طراحی و ساخت روشویی کابینتی کنج یا سه گوش ابتکار و خلاقیت زیادی خرج شده است. تفاوتی ندارد که سرویس بهداشتی یا حمام شما چقدر کوچک هستند و یا به چه سبک دکوراسیون علاقه دارید، طراحان تجهیزات بهداشتی تمام تلاش خود را دارند که رضایت مشتریان را به دست بیاورند. از جذاب ترین انواع کابینت روشویی کنج یا سه گوش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

روشویی کابینتی کنج گرد

طراحی این مدل روشویی کنج دقیقا مانند یک چهارم از یک دایره است. به گونه ای که انگار یک دایره را به چهار قسمت تقسیم کرده و یک گوشه آن را جدا کرده باشند. متریال استفاده شده برای ساخت آن می تواند چوب، سنگ یا پی وی سی باشد. تلاش می شود با ایجاد یک انحنا در قسمت کاسه فضای کافی برای شستشو دست ها فراهم شود. در ضمن در این مدل طراحی کابینت نسبتا بزرگ است و قابلیت قرار دادن وسایل بیشتری فراهم می شود.

کابینت روشویی کنج یا سه گوش

روشویی گنج چند ضلعی

در سرویس های بهداشتی و حمام هایی که فضای کافی برای نصب روشویی کابینت دار وجود ندارد می توان با توجه به محدودیت های موجود از انواع روشویی کنج چند ضلعی استفاده نمود. طراحان برای بهینه سازی فضای کابینت را به بخش های مختلفی تقسیم می کند و از این رو شما می توانید از هر بخش آن برای قرار دادن و نگهداری وسایل اعم از لوازم آرایش و بهداشتی، حوله ها، شوینده و … استفاده نمایید. این مدل هم به صورت پایه دار و هم به صورت دیواری طراحی می شود و اغلب تلاش می شود از کمترین فضای ممکن کمال استفاده شود.

روشویی کنج سه گوش

این محصول برای مکان هایی که محدودیت فضا بسیار زیادی دارند طراحی می شود. دقیقت کنج سرویس بهداشتی اندازه گیری شده و به شکل یک سه گوش طراحی می شود. کابینت این محصول اغلب برای پوشش اتصالات و قرار دادن شوینده ها فضا دارد اما با این حال طراحان تمام تلاش خود را دارند که از اندک فضای ممکن بیشتری استفاده شود. با اینکه مدل های جذابی از این محصول در بازار یافت می شود اما می توانید آن ها به صورت سفارشی نیز خریداری کنید.

روشویی کنج بدون پایه

قبلا هم گفتیم که اغلب از کابینت روشویی کنج یا سه گوش برای سرویس های بهداشتی کوچک استفاده می شود اما این یک قانون نیست و مدل هایی نیز وجود دارد که با اینکه سه گوش است اما در ابعاد بزرگ و برای سرویس های بهداشتی بزرگ طراحی و اجرا می شوند. با این حال این محصول در دو مدل پایه دار و دیواری ساخته می شوند. در اغلب سرویس های بهداشتی کوچک مکان های اداری تجاری می توان از مدل روشویی کنج بدون پایه یا دیواری استفاده نمود. از فضای زیرین این محصول برای قرار دادن دمپایی و دیگر تجهیزات استفاده می شود.

روشویی کنج پایه دار

این مدل روشویی کابینتی کنج یا سه گوش نسبت به مدل دیواری بزرگتر هستند و دقیقا مانند کابینت زمینی دارای پایه می باشد. فضای کابین این محصول بزرگتر است و در اشکال مختلف طراحی و اجرا می شود.

روشویی کابینتی سه گوش

جنس روشویی کابینتی کنج یا سه گوش

خوشبختانه امروز محدودیتی در استفاده از متریال برای ساخت روشویی کابینتی کنج یا  وجود ندارد. شما می توانید روشویی سه گنج خود را از بین انواعی انتخاب کنید که با سنگ مرمر، گرانیت یا سنگ مصنوعی ساخته شده اند انتخاب کنید و یا آن را از انواع PVC برگزینید. برای سخت روشویی سه گوش از چوب، سنگ طبیعی یا مصنوعی، فلزات، ممبران، ورق های پی وی سی استفاده می شود. دست شما در انتخاب جنس محصول باز است و بسته به سلیقه و بودجه مالی خود می توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. به صورت کلی تمام متریالی که برای ساخت این محصول استفاده می شود همگی ضد آب بوده و در برابر عواملی نظیر ضربه یا رنگ پذیری مقاوم هستند. تمام این محصولات قابل شستشو هستند و از نظر بهداشتی هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند.

مزایای استفاده از روشویی سه گنج

استفاده از کابینت روشویی سه گوش مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آن ها که خرید روشویی سلطنتی سه گوش را توجیه می کند به موارد زیر می توان اشاره داشت:

استفاده بهینه از فضا

ما در زمانی زندگی می کنیم که هر متر از فضای اطراف ما بسیار با ارزش است. امروزه همه تجهیزات و لوازم موجود در منازل چند کاربره هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. روشویی کابینتی کنج  نیز این فرصت را ایجاد می کند که از فضای پرت گوشه استفاده بهینه شود. این موضوع در سرویس های بهداشتی کوچک بسیار مناسب و ارزشمند است. البته در سرویس های بهداشتی بزرگ نیز می توانید از این مدل استفاده نمایید چرا که مدل های سه گوش که فضای بزرگی دارند نیز توسط طراحان اجرا شده است.

کابینت روشویی کنج یا سه گوش

 

افزایش زیبایی دکوراسیون

از دیگر مزایای استفاده از روشویی کابینتی کنج یا سه گوش زیبا نمودن فضای سرویس بهداشتی است. با توجه به تنوع فوق العاده ای که در ساخت این محصول دیده می شود به هر سبک دکوراسیون و رنگی که علاقه داشته باشید می توانید مدلی مناسب را یافته و خریداری نمایید. اگر دکوراسیون مورد نظر شما در سبک کلاسیک است می توانید از مدل های سنگی و یا چوبی استفاده کنید. اما اگر به سبک مدرن علاقه مند هستید می توانید از انواع روشویی سه گوش، پی وی سی و یا چوبی یک مدل را انتخاب و در سرویس نصب نمایید.

بهترین گزینه برای سرویس های بهداشتی کوچک است

در سرویس های بهداشتی کوچک که در سوییت ها، ادارات، رستوران ها و بوتیک ها وجود دارد همیشه روشویی مانع از بسته شدن درب شده و به شکلی مزاحم است. با انتخاب و نصب کابینت روشویی کنج یا سه گوش می توانید از فضای کوچک بهترین استفاده را نمایید. این مدل حتی برای سرویس های بهداشتی بسیار کوچک که تنها یک گوشه کوچک برای نصب دارند نیز مناسب است.

 پوشش اتصالات ساختمانی

لوله های و اتصالات ساختمانی که در کابینت روشویی کنج یا سه گوش پوشش داده می شوند در صورت دیده شدن باعث شلوغ و نامرتب دیده شدن سرویس بهداشتی می شوند. این محصول به شکل کاملا جذابی این اتصالات را پوشش می دهند و ظاهر سرویس بهداشتی را مرتب نشان می دهد.

فضاسازی برای قرار دادن لوازم

سرویس بهداشتی نیازمند شستشوی مرتب است و شوینده های مخصوصی برای این کار نیاز است. روشویی کابینتی با فراهم آوردن این محیط چهره سرویس بهداشتی را شلوغی رها می کند. در ضمن با قرار دادن این تجهیزات می تواند در زمان مورد نیاز به آن ها دسترسی داشته باشید. در ضمن در کابینت روشویی کنج یا سه گوش می توانید حوله ها و لوزام آرایشی و بهداشتی خود را نیز قرار دهید. در مدل هایی که فضای کافی دارند امکان قرار دادن سشوار، موزر، ریش تراش و … نیز وجود دارد.

عوامل موثر در قیمت کابینت روشویی

عوامل موثر در قیمت کابینت روشویی کنج یا سه گوش

حال که با اهمیت و مزایای نصب کابینت روشویی کنج یا سه گوش آشنا شدیم بد نیست به عوامل تاثیرگذار در قیمت آن نیز نگاهی بی اندازیم. بدیهی است که در سرویس های بهداشتی کوچک که فضای کمی برای نصب روشویی کابینتی دارند مدل های سه گوش بهترین انتخاب پیش روی ماست؛ اما به نظر می رسد طراحی خاص آن قیمت آن را افزایش دهد که تصوری اشتباه است. از مهم ترین عواملی که در قیمت نهایی روشویی کابینتی سه کنج تاثیر می گذارد به موارد زیر می توان اشاره داشت:

پیشنهاد میکنم قبل از اینکه کابینت روشویی مورد نظر خود را خریداری کرده باشید حتما ما مقاله درمورد نکاتی که قبل از خرید کابینت روشویی باید رعایت کنیم مطالعه فرمایید

 

بزرگی روشویی کابینتی سه گوش

جالب است بدانید تنها سرویس های بهداشتی کوچک نیستند که می توان از این مدل روشویی در آن ها استفاده نمود. بلکه بعضی سرویس های بهداشتی به شکلی طراحی شده اند که با نصب روشویی کابینتی سه گوش می توان قناسی مکان را گرفت. از این رو این محصول در ابعاد مختلف تولید می شود اما اغلب مدل های کوچک هستند. هر چه سایز محصول بزرگتر باشد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

متریال استفاده شده در ساخت روشویی کابینتی کنج

همان طور که قبلا گفته شده کابینت روشویی کنج می تواند از سنگ، چوب، MDF، پی وی سی و … تولید شود. گران قیمت ترین انواع روشویی کابینتی سه گوش مدل های سنگی هستند که با سنگ طبیعی و چوب ساخته شده اند. در رتبه بعدی مدل هایی که با سنگ مصنوعی ساخته شده اند، روشویی های MDF و در نهایت مدل های روشویی کابینتی کنج پی وی سی قرار دارد. پس درست شما در انتخاب محصول باز است و می توانید بهترین مدل را خریداری کنید.

یراق آلات استفاده شده در روشویی کابینتی

یراق آلات استفاده شده در ماندگاری روشویی کابینتی تاثیر بسیار زیادی دارد. قیمت یراق آلات استفاده شده در روشویی کابینتی تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده آن دارد و پیشنهاد ما انتخاب مدل هایی است که از بهترین نوع یراق آلات در آن ها استفاده شده است.

کلام آخر

کابینت روشویی کنج یا سه گوش از فضای سرویس بهداشتی و حمام به صورت بهینه استفاده می کند. در سرویس های بهداشتی کوچک امکان قرار دادن لوازم و مواد شوینده را ایجاد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *