تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی

تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی چیست ؟ هزینه جابجایی

تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی شاید تا همین چند سال گذشته اعتقاد بر این بود که تمام محصولات خارجی نسبت به مشابه ایرانی خود بهتر و با کیفیت تر است. اما امروزه تلاش تولیدکنندگان ایران برای تولید محصولی با کیفیت و مطابق با نیاز مصرف کننده ایرانی این موضوع را کم رنگ تر کرده است. کابینت روشویی نیز مانند دیگر محصولات تا مدت ها از خارج وارد می شد اما امروز دانش تولید آن کاملا ایرانی شده و محصولاتی که توسط کارگران ایرانی تولید می شود با سلیقه ایرانی ها تطابق بیشتری دارد و کیفیت بسیار بالایی دارد. تصمیم داریم در این مقاله به کابینت روشویی داخلی بپردازیم و دلایل برتری هر کدام را نیز بررسی کنیم:

تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی از نظر جنس و متریال

کابینت روشویی خارجی اغلب از سنگ ، چوب و پی وی سی ساخته می شود. شاید در نگاه اول تصور شود که متریال خارجی کیفیت بیشتری و ماندگاری بالاتری دارد اما تمام مواد اولیه با کیفیت مورد نیاز برای ساخت کابینت روشویی داخلی در ایران یافت و تولید می شود.

روشویی کابینتی سنگی

روشویی سنگی از انواع لاکچری به شمار می آید و به کمک سنگ طبیعی و مصنوعی ساخته می شود. از آنجایی که ایران یکی از سه کشور اول در زمینه تولید سنگ معدنی است به جرات می توان گفت که بهترین انواع روشویی سنگی توسط ایرانی ها ساخته می شود. پس روشویی سنگی داخلی کیفیت و جذابیت بیشتری نسبت به مدل های خارجی دارد. سنگ مصنوعی نیز که از ترکیب سیمان با رزین و دیگر مواد اولیه تولید می شود در ایران ساخته می شود و کیفیت آن چیزی کمتر از مدل های خارجی ندارد.

روشویی کابینتی PVC

روشویی پی وی سی از پرفروش ترین انواع روشویی است در ایران با کیفیت و زیبایی خاصی تولید می شود. PVC در کارگاه های تولید روشویی کابینتی خارجی قالب زده می شود و از این رو در مدل های داخلی می توان مدل هایی مطابق با سلیقه ایرانی ها را یافت. مخصوصا در مدل های روشویی کابینتی کلاسیک استفاده از طرح ها و نقش هایی که مطابق با سلیقه ایرانی ها است بیشتر دیده می شود. در مدل های مدرن نیز رنگ ها و نحوه قرارگیری کمدها با نیاز ایرانی ها تطابق بیشتری دارد. پس درباره  کابینت روشویی خارجی از نظر متریال می توان گفت که مدل های داخلی با خواست و سلیقه ایرانی ها مطابقت دارد و مواد اولیه با کیفیت آن در ایران تولید و یا استخراج می شود.

روشویی کابینتی چوبی

ایران از نظر انواع چوب چیزی از مشابه خارجی خود کم ندارد. حکاکی روی چوب و نجاری از دیرباز شغل مردم ایران است. به شکلی که امروز مبلمان تولید شده توسط ایرانی ها به کشورهای همسایه نیز صادر می شود. از این رو روشویی کابینتی چوبی تولید شده در ایران دقیقا با سلیقه خانم های ایرانی ساخته می شوند و بسیار زیبا و با کیفیت هستند. این در حالی است که اغلب کابینت روشویی های خارجی در سبک مدرن طراحی و تولید می شود.

کابینت روشویی داخلی

تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی از نظر سبک و نوع طراحی

با توجه به صنعتی شدن کشورهای اروپایی، مردم آن کشورها بیشتر به دکوراسیون سبک مدرن علاقه دارند اما ایرانیان هنوز نیز به سنت های خود پایبند هستند و بسیاری از منازل ما در سبک کلاسیک دکور می شود. از این رو علاقه به روشویی کابینتی کلاسیک، سلطنتی یا رویال در بین ایرانی ها بیشتر است. در ضمینه تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی باید گفت که آنچه ایرانی ها از روشویی کابینتی سلطنتی انتظار دارند در مدل های خارجی کمتر دیده می شود. البته که مدل های مدرن نیز در ایران با کیفیت و اصالت طراحی و اجرا می شوند.

تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی از نظر قیمت

قیمت کابینت روشویی داخلی و خارجی یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب آن است. درست است که گفته می شود هیچ ارزانی بی حکمت نیست اما به واقع خرید روشویی کابینتی با قیمت بالا کاری اشتباهی به نظر می رسد. چرا؟ زیرا

هزینه جابجایی به قیمت محصول اضافه می شود:

واردکنندگان روشویی کابینتی آن ها را از کشورهایی مانند چین و یا کشورهای اروپایی وارد می کند. هزینه نقل و انتقال این محصولات همگی به قیمت تمام شده روشویی کابینت دار اضافه می شود.

هزینه مربوط به گمرک نیز اضافه می شود

کمرگ بر کالاهای وارداتی هزینه و مالیات دوبرابر اضافه می کند و به عبارتی قیمت روشویی کابینتی را به دوبرابر قیمت اولیه افزایش می دهد.

ارزها خارجی روزانه افزایش قیمت دارند

افزایش قیمت روزانه قیمت دلار و دیگر ارزها به قیمت تمام شده محصول اضافه می شود. حتما در زمان خرید هر کالای خارجی متوجه شده اید که قیمت آن ها به صورت لحظه ای و با افزایش قیمت دلار افزایش می یابد. این در حالی است که در صورت کاهش قیمت ارزها، قیمت روشویی کابینتی کاهش نمی یابد.

سود نهایی واردکنندگان کابینت روشویی نیز مهم است

در انتها بعد از اضافه شدن تمام آنچه بر قیمت روشویی کابینت دار اضافه می شود، سود نهایی واردکننده و فروشنده نیز اضافه خواهد شد. این افزایش قیمت در صورتی که طبق قوانین پیش برود هر کدام می توانند تا 20 درصد افزایش قیمت داشته باشند که متاسفانه این طور نیست و افزایش قیمت ها نجومی است و تا دو یا سه برابر نیز می رسد.

چرا قیمت روشویی کابینتی ایرانی ارزان است؟

در حالی که کابینت روشویی ایران با قیمت مناسب تر چه بسا با کیفیت بسیار بهتر و زیبایی بسیار بیشتر در ایران تولید می شود. مواد اولیه نیز در ایران تولید می شود و عملا از مالیات، هزینه کمرگ، ریسک افزایش قیمت دلار و هزینه جابجایی مبرا خواهد شد. همین امر قیمت روشویی کابینتی را کاهش می دهد و با هزینه اغلب ایرانی ها همسان می کند. قیمت روشویی کابینت دار بر اساس هزینه مواد اولیه، دستمزد کارگر، مالیات، هزینه جابجایی و سود تعیین شده فروشندگان محاسبه می شود. در این میان هیچ چیز به نرخ دلار، سود غیر قابل پیش بینی واردکننده، هزینه گمرک و … بستگی ندارد. در ضمن به دلیل رقابتی که بین تولیدکنندگان و فروشندگان وجود دارد امکان افزایش قیمت غیر معقول وجود ندارد.

کابینت روشویی خارجی

کابینت روشویی ایرانی بخریم یا خارجی؟

نوع و سبک طراحی کابینت روشویی داخلی در ایران و خارج از کشور کاملا متفاوت است. آن ها تنها از سرویس بهداشتی فرنگی استفاده می کنند که رطوبت بسیار کمی دارد. اما توالت ایرانی به شکلی طراحی شده است که رطوبت بیشتری را در فضا بخش می کند. از این رو متریال استفاده شده در ساخت کابینت روشویی خارجی که در ایران تولید می شود کاملا ضد آب است تا هیچ آسیبی به آن وارد نشود. نگاهی به مدل های خارجی بی اندازیم این مدل ها از نظر ما کاملا ساده هستند چرا که ما ایرانی ها به دیزاین های شکیل و با طراحی ایرانی علاقه بیشتری داریم. تفاوتی ندارد که بودجه در نظر گرفته شده برای خرید روشویی کابینتی چقدر است به نظر می رسد خرید محصول خارجی تنها پر کردن جیب واردکنندگانی است که چندان هم به کیفیت محصول اهمیت نمی دهند. این در حالی است که تولیدکننده ایرانی مجبور است برای یافتن نام و نشان بیشتر و بهتر، کیفیت محصولات خود را روز به روز افزایش دهد. از این رو محصول خریداری شده گارانتی کامل دارد و حتی قابل تعویض نیز می باشد. خرید روشویی کابینتی ایرانی فرصتی برای کارگر، تولیدکننده و طراح ایرانی است که بتوانند بهتر به مردم کشور خود خدمت کنند.آنچه

 

کلام آخر

در این مقاله تفاوت کابینت روشویی داخلی و خارجی از نظر طراحی، سبک، قیمت و متریال ساخت بررسی کردیم. در انتها می توان نتیجه گرفت که کالای ایرانی مخصوصا روشویی کابینتی ایرانی چیزی کمتر از مدل های خارجی خود ندارد و حتی تولیدکننده ایرانی در بعضی مدل ها مانند روشویی کابینتی لاکچری بهتر از خارجی عمل کرده است و محصولی مطابق با سلیقه ایرانی تولید نموده است. بد نیست بدانید که آریستا تولیدکننده انواع روشویی کابینتی تلاش دارد محصولات با کیفیت خود را در فروشگاه اینترنتی خود عرضه داشته است. پیشنهاد می کنیم مقایسه ای بین محصولات ما داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *